Čarovné barvy země, výtvarná soutěž

V loňském školním roce se naše Mateřská škola v Mutěnicích zapojila do X. ročníku soutěže Čarovné barvy země, která je pod záštitou Slovanského hradiště v Mikulčicích, pobočky Masarykova muzea v Hodoníně. Pro ty, kdo soutěž neznají, maluje se jen přírodními jíly. Přírodniny jsou lepeny kaseirovým přírodním lepidlem, které je tvořeno pouze tvarohem a sodou.

A jak jsme se vedli?

V I. kategorii se oba naše soutěžní obrázky umístily mezi nominovanými 5 nejlepšími.
Obrázek:
Kalous ušatý v Mutěnicích -  jehož autory jsou Iva Ch, Helena I., Dominik K. a Petr T. obsadil krásné     4. místo.
Obrázek: U Zemeňáku - autorů Lukáše B., Kryštofa F., Viktora K., Sofie N. a Nikoly Š. skončil na úžasném druhém místě.

Z hygienických důvodů, v rámci opaření Covid 19, neproběhlo slavnostní vyhlášení vítězů na Slovanském hradišti v Mikučicích, ale věcné  ceny a poděkování bylo dětem předáno prostřednictvím paní Novotné, která má tuto soutěž na starosti.

Děkuji dětem za jejich snahu a přeji jim mnoho úspěchů v dalším tvůrčím období.

Učitelka Lenka Kůřilová