Podzimní sportovní soutěže

Výběry žáků 2. stupně reprezentovaly ve fotbale i florbale.

Florbal

V letošním roce se žáci 2. stupně zúčastnili několika sportovních turnajů. Naše škola se nově přihlásila do florbalových turnajů pořádaných AŠSK Hodonín. V okrskových kolech jsme převážně nabírali nové zkušenosti v konkurenci škol, v jejichž obcích dlouhodobě fungují florbalové kluby. Přesto naši žáci zaznamenali několik sympatických výsledků, které mohou být příslibem do dalších let. Mladší žáci svedli vyrovnané zápasy na turnaji v Dubňanech (5. místo), naopak příliš se nedařilo starším žákům, pro nichž byl turnaj v Dolních Bojanovicích těžkou zkouškou (6. místo). Do soutěží se zapojily i dívčí kategorie. Mladším žačkám uniklo v Dolních Bojanovicích podium jen o vlásek (4. místo), když zaznamenaly výhru, remízu a 2 prohry pouze o gól. Starší žákyně reprezentovaly v Dambořicích, kde z 5 zápasů vybojovaly 2 remízy (celkové 5. místo). Kompletní výsledky si můžete prohlédnout na stránce AŠSK Hodonín.

Fotbal

Na podzim se také konalo okresní kolo fotbalového turnaje, který pořádá FAČR. Akce se uskutečnila na umělé trávě sportovního areálu FK Mutěnice. Výběr žáků ZŠ Mutěnice zaznamenal 2 vítězství a 2 prohry, nicméně vlivem horšího vzájemného zápasu se ZŠ Svatobořice-Mistřín z toho bylo v konečném pořadí pěti týmů 4. místo. Z vítězství a postupu do krajského kola se radovala ZŠ Ratíškovice.

Mgr. Zdeněk Forman