Projektový den v MŠ

Projektový den Malý architekt

V rámci polytechnické výchovy nás v mateřince navštívil lektor Tomáš s programem MALÝ ARCHITEKT, který je již druhým projektovým dnem v MŠ. V průběhu dopoledne přišel lektor do všech tříd a uměl se velmi zkušeně přizpůsobit všem věkovým kategoriím dětí. Přiblížil jim různé druhy staveb rodinných i bytových domů, vysvětlil postup při stavbách, na co se nesmí zapomínat, jak se musí materiál propojovat, aby se dům nezřítil a upozornil i na bezpečnost při práci. Starší děti pracovaly přímo podle projektových plánů, byly seznámeny i s novými odbornými piktogramy a slovy v tomto oboru. Lego Duplo, s kterým se pracovalo, mají děti velmi rády ke své hře a právě velké množství této stavebnice poskytlo to pravé vzdělávání formou hry. Jako odměnu za snahu a krásné stavby, každé dítě dostalo diplom Malý architekt.