Den se spisovatelkou

V prvním říjnovém týdnu jsme ve škole opět přivítali známou spisovatelku a autorku komiksových knížek pro děti Kláru Smolíkovou.

V literárním ateliéru spisovatelka žákům druhých tříd povyprávěla o své tvorbě. Prozradila, jak se stala spisovatelkou, kde čerpá inspirace pro své knížky, jak taková kniha vzniká, kdo všechno se na přípravě podílí a jak je to s ilustracemi.

Pak následovalo představení knihy Začarovaný Hvozd. Žáci se zájmem naslouchali napínavý příběh dvou dětí, Bolecha a Luny, kteří se odváží vstoupit do tajemného lesa a zažijí zde velké dobrodružství plné kouzel a prapodivných bytostí. Podobná cesta, byť jen představovaná, čekala i naše druháky. Na základě nově získaných poznatků si vytvořili svůj vlastní příběh-knížku. Navrhli si obal, vymysleli své vlastní hrdiny, namalovali tajemné lesní duchy a na mapě pojmenovali místa, kde se jejich knížka odehrává.

Díky poutavému vyprávění paní spisovatelky si všichni našli nejen nové přátele, zažili legraci a prožili jedno opravdu velké dobrodružství v Začarovaném Hvozdu.