Drakobití 2019

Školní pohár v jízdě na dračích lodích

Již několik let se na řece Moravě konají závody smíšených posádek, tzv. drakobití. Každou dračí loď hnalo kupředu 20 žáků, tempo udával bubeník, který seděl čelem k ostatním, a loď vzadu kormidloval dospělý a zkušený „vodák“. Letos se závodilo za velmi pěkného počasí. Termín závodů byl dlouho dopředu znám, a tak již v červnu jsme vyjeli na první trénink.

Vše vypuklo v pátek 13. září 2019 v 9 hodin. K Přístavišti „U Jezu“ přijelo celkem 7 škol. Nejprve se odjely rozjížďky, ze kterých se postupovalo do dalších bojů. Naše škola porazila své soupeře v obou rozjížďkách a postoupila do velkého finále, ve kterém se utkala se ZŠ Břeclav a se ZŠ Vančurova Hodonín. V souboji na 200 m nakonec jen asi o 8 m vyhrála ZŠ Hodonín před Mutěnicemi a na 3. místě skončila škola z Břeclavi.

Našim žákům ke 2. místu blahopřejeme a věříme, že to pro ně nebyly poslední „vodácké“ zkušenosti.

Mgr. Milan Kovář