El Día de los Muertos

Mexická varianta Halloweenu.

El Día de los Muertos je mexická varianta Halloweenu, kterou mnozí znají z filmu Coco. Byť lebky vypadají odpudivě, mají dle zvyku život právě oslavovat. V latinskoamerických zemích jsou dny Muertos plné oslav, zpěvu a tance. Lidé věří, že se k nim během těchto oslav duchové jejich zesnulých příbuzných připojí. Svátek byl v roce 2008 zapsán do seznamu UNESCO.

Na projektu se podíleli především žáci druhého stupně. V hodinách výtvarky měli za úkol vytvořit nejen dekorované lebky, ale také květinové dekorace a celkově se podíleli na instalaci projektu v prostorách školy. V hudebce si připomněli mexické a španělské písničky z filmu Encanto a v občanské výchově pak zpracovali informace a fakta spojená s tímto svátkem, které celou instalaci doplnily.

Cílem nebylo jen kreativní zpracování tématu, ale také seznámení žáků s tradicemi a zvyky jiných kultur.

Mgr. Nikola Biegunová a Mgr. Markéta Labudová