Land Art v pátých třídách

Výtvarná výchova v přírodě.

Okolí školy se krásně zbarvilo podzimními barvami a tak žáci pátých tříd vyrazili do přírody vyzkoušet si Land Art. Tento umělecký směr vznikl v 60. letech v USA. Land art je zajímavý protipól komerčního umění. Umělci se při tvorbě odkloní od běžného umění, nejde tedy o zakonzervované umění jako například staré obrazy, které desetiletí i staletí visí v muzeích. Hotové dílo se stále vyvíjí, působí na něj přírodní vlivy, přirozený rozklad, nepřízeň počasí i lidský faktor. Výsledné dílo pak může zmizet i ze dne na den. Tyto faktory dodávají tomuto umění další rozměry. Člověk se tím učí tvořit pro radost v danou chvíli a nelpět na výsledku, který zůstává po staletí. Třešinkou na dortu, a to hlavně pro děti, je pobyt v přírodě na čerstvém vzduchu.