Přejít k hlavnímu obsahu

Návštěva u hasičů

Prohlídka hasičské zbrojnice.

Dne 4. 5. 2023 se děti  z družiny vydaly na návštěvu do místní hasičské zbrojnice. Exkurze započala krátkým kvízem, v němž žáci předvedli své znalosti týkající se přivolání pomoci. Zopakovali si všechna důležitá telefonní čísla a dozvěděli se, jak se mají v život ohrožujících situacích správně zachovat.

Následně nám pan Kramář ukázal všechny části hasičské výstroje a děti si tak mohly prohlédnout oblečení, které hasiči při zásahu využívají, ať už se jednalo o přilbu, boty či montérky. Zároveň jsme se dozvěděli zajímavé informace o tom, jak probíhá hasičský výjezd a co vše musí hasiči v jeho průběhu podstoupit.

Děti velice zaujala práce s termokamerou, kterou si mohly samy vyzkoušet. Největším lákadlem však bylo hasičské auto. Nejen, že si jej prohlédly zvenčí i s celou jeho výbavou, ale mohly jej prozkoumat i zevnitř. Žáci se tak na chvíli vcítili do role hasičů a získali nové zážitky a vědomosti, které snad jen tak nezapomenou. Poděkování patří manželům Kramářovým a panu Rosťovi Konečnému za smysluplně strávené odpoledne.