Vánoční tvoření v keramice

Společné tvoření

První prosincové pondělí si žáci, kteří navštěvují v tomto školním roce keramický kroužek, pozvali do keramiky své blízké - rodiče, příbuzné nebo kamarády. Protože byla doba adventu, nazvali jsme toto společné setkání "Vánočním tvořením".

Z fotografií můžete vidět, že tvorba nadchla nejenom děti, které práci a postupy tvorby z hlíny znají z kroužku, ale rozzářila oči i dospěláků, těch, kteří s hlínou pracovali poprvé. Společnými silami, podle rad zkušenějších, přišly na svět krásné výrobky s vánoční tématikou - přes 30 cm vysocí Andělé strážní, adventní věnečky, svícny, svítící stromečky nebo jen drobné ozdoby na stromeček. Nechybělo ani malé občerstvení.

Rozcházeli jsme se s příjemným blahým pocitem zdárně vytvořených výrobků a se strachem, aby výrobky dobře vyschly, bez problémů se vypálily v peci a pokud by byl čas, aby je děti stihly do Vánoc i naglazovat. Nebylo to první setkání tohoto druhu a opět se na Vás příští rok těšíme.