Přejít k hlavnímu obsahu

Výtvarný kroužek

Kdo by dobrovolně trávil pátky odpoledne ve škole?

V polovině školního roku vznikl na popud žáků výtvarný kroužek, vzhledem k tomu, že všechny možné termíny a dny byly obsazeny, nezbylo nám, než se začít scházet v pátky od 14:30 do 16:30. I přes tento ne velmi populární den a čas, se nás pátečníků schází rovných 19 + paní učitelka. Žáci jsou zde od 4. třídy až do 8., takže opravdu zajímavý věkový mix.

Zpočátku února jsme se učili pracovat s kresbou suchým pastelem podle síťového rozvržení. Zvolili jsme téma tygra, který se zdál většině dětí jako něco nereálného a něco co „nikdy nemůžeme přece zvládnout“. Sami se podívejte a posuďte, jak se jim kresby povedly.

V další části jsme se pustili do velkoformátových prací zaměřených na ekologické téma znečištění oceánů. Tématem jsou mořští živočichové a první částí práce byla skica s detailním popsáním, jaké odpadky použijeme, jakou technikou budeme pracovat a jaké zvíře jsme si zvolili. Po splnění tohoto úkolu mohly děti začít pracovat, velký formát je ale také velkou výzvou, a tak je to práce, na které intenzivně pracujeme už přes měsíc. Nicméně každý výtvor je unikát a tvrdá práce se vyplácí.

Nikola Biegunová